Czy firma w Czechach jest opłacalna?

czechy_biznes

Czy firma w Czechach jest opłacalna?

Zastanawiasz się nad tym konkretnym aspektem? Wszystko dlatego, że niedługo chcesz założyć swoje własne przedsiębiorstwo? Każdy właściciel musi zrobić wszystko, aby jak najbardziej zminimalizować koszty i zmaksymalizować zyski. Nic więc dziwnego, że coraz częściej wśród Polaków jest rozważana firma w Czechach… Czy warto zakładać takie przedsiębiorstwo na terenie Republiki Czeskiej? Jakie są zalety tego rozwiązania? O tym zostało napisane w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do jego przeczytania, aby dowiedzieć się o najważniejszych kwestiach na ten temat.

Warto wiedzieć, że ludzie, którzy zakładają firmy na terenie naszego kraju często twierdzą, że biurokracja jest bardzo mocno rozwinięta. To oczywiście niekorzystna sytuacja. Jak to jest w przypadku naszych sąsiadów na mapie geograficznej? Ludzie, którzy kiedykolwiek zakładali tam przedsiębiorstwa twierdzą, że wszystko jest zdecydowanie bardziej ułatwione. Poza tym państwo jest ogólnie przychylnie nastawione do przedsiębiorców. Dzięki temu ludzie mogą liczyć na różne ulgi i przywileje. Trzeba zaznaczyć, że firma w Czechach jest zakładana naprawdę błyskawicznie. Jest to spowodowane tym, że formalności są tak naprawdę zredukowane do minimum. Dzięki temu błyskawicznie można uporać się z tamtejszą biurokracją. Warto zauważyć, że prowadzenie firmy na terenie Republiki Czeskiej też jest dużo prostsze pod tym względem. Ciekawostką jest fakt, że ludzie decydują się na takie rozwiązanie nie tylko ze względu na mniejszą biurokrację. Biorą pod uwagę fakt, że w Czechach jest też duże zainteresowanie polskimi produktami. Ludzie oceniają je jako fachowe i charakteryzujące się dużą jakością. Dzięki temu można liczyć na naprawdę satysfakcjonujące zyski.

Co poza ograniczoną do minimum biurokracją skłania Polaków do założenia firmy na terenie tego kraju? Trzeba podkreślić, że jest to jeszcze kilka innych aspektów. Na pewno dużo ludzi zwraca uwagę na atrakcyjny podatek CIT. Poza tym ubezpieczenia społeczne i zdrowotne są tak naprawdę powiązane z wysokością dochodów. Jeśli zatem ktoś na początku nie zarabia zbyt dużo, to też nie będzie musiał martwić się wysokimi opłatami w tym względzie. Samo założenie firmy nie wymaga mieszkania na terenie Republiki Czeskiej. Co ciekawe, można zrobić to nawet drogą internetową. Warto wiedzieć, że komunikacja z urzędami instytucjami może odbywać się elektronicznie. W urzędach panują zazwyczaj takie zasady, że ludzie chętnie pomagają obcokrajowca. Dzięki temu ludzie z Polski mogą być pewni, że otrzymają stosowną pomoc, dzięki czemu szybko uporają się z rozmaitymi wątpliwościami. Warto wiedzieć, że Polacy, którzy kiedyś zdecydowali się na przedsiębiorstwo na terenie Republiki Czeskiej podkreślają, że w firma w Czechach jest zdecydowanie rzadziej kontrolowana. Jeśli natomiast następują kontrole, to występuje domniemanie niewinności. W przypadku, kiedy dojdzie do najbardziej niekorzystnej sytuacji, czyli zasądzenia kary, ludzie mogą czerpać z tego, że kary są stosunkowo niewielkie i ogólnie rzadko nakładane.

Czytaj więcej o firmie w Czechach na:

http://www.gutowicz.pl/dlaczego-tak-czesto-zakladana-jest-firma-w-czechach/