Operacja korekty nosa

kio

Gdy matka Natura zawodzi…

Choć kanony piękna ludzkiego ciała zmieniały się na przestrzeni wieków, to jedna rzecz pozostaje niezmienna. Harmonijne, proporcjonalne rysy twarzy uważane są od zawsze za atrakcyjne, a nie od dziś wiemy, że osobom o ładnych i regularnych obliczach jest po prostu łatwiej w życiu. Pięknym osobom często nieuprawnienie dopisywano więcej zalet ducha i charakteru, a powodzenie u płci przeciwnej było i jest traktowane bardzo wysoko na liście priorytetów.

Nie jest to sprawiedliwe, biorąc pod uwagę fakt, że nie każdy z nas jest pod tym względem hojnie obdarowany w loterii genów.

 

Od tysięcy lat człowiek próbuje więc poprawić Matkę Naturę.

Początkowo próbowano jedynie cofnąć skutki wypadków, chorób, ran wojennych lub amputacji, lecz z czasem w pogoń za pięknem udały się również po prostu osoby niezadowolone z własnych rysów otrzymanych w darze od rodziców.

Jednym z tych elementów twarzy, który często poddawany jest krytyce, jest nos.

Mężczyźni czy kobiety? Kto najczęściej poddaje się korekcie nosa?

Ile kosztuje operacja plastyczna nosa? Jak wygląda operacja przegrody nosowej?

Nos stanowi centralny punkt każdej twarzy. Jest wyraźnym, bo wystającym organem pozwalającym na odkrywanie zapachów i na niezbędne do życia oddychanie. Oprócz funkcji praktycznych może stanowić o wyrazie całej twarzy, być znakiem rozpoznawczym, ozdobą lub wprost przeciwnie.

Nosy o haczykowatych końcówkach potrafią nadać twarzy smutnego wyglądu i wyraźnie postarzają. W baśniach i podaniach takie właśnie nosy były na niezbędnym wyposażeniu każdej Baby Jagi i złej czarownicy. Oczywiście, występowały zawsze z kompletem kurzajek.

Duże, wyraziste, rzymskie nosy mężczyznom dodają stanowczości i wydają się mówić o sile ich właściciela. Smukłe, wąskie nosy przypisywane były arystokratom, zadarte świadczą o wesołym usposobieniu. Nosy noszące ślady złamania często całkiem słusznie nosili bokserzy i zwolennicy dyskusji na pięści w barach.

Nos Pinokia z bajki pokazywał kłamstwa drewnianego chłopca, a do dziś panuje przekonanie, że duży nos i stopy u mężczyzny to oznaka witalności seksualnej i słusznych rozmiarów penisa.

Jak jest naprawdę? Nie nam oceniać przymioty ducha czy charakteru na podstawie kształtu i wielkości nosa ich właściciela.

Naszym zadaniem jest przybliżenie tematyki operacji plastycznych nosa.

 

Ona czy on?

Oczywiście kobiety w dalszym ciągu przodują w statystykach osób poddających swoje nosy korekcie, ale ostatnie dekady pokazują wyraźny wzrost zainteresowania panów wyżej wymienionymi zabiegami.

Ma na to wpływ ogólnoświatowy trend dbania mężczyzn o swoje zdrowie, higienę i urodę.

Dawniej mówiło się, że to kobieta musi być piękna, a mężczyzna może być tylko ciut ładniejszy od diabła, ale na szczęście czasy te minęły.

Panowie wyraźnie dbają o higienę, korzystają z usług kosmetyczki, manikiurzystki oraz troszczą się o kondycję sportową i zdrowie.

Mężczyźni również coraz śmielej sięgają po zdobycze medycyny plastycznej.

Jaki rodzaj operacji nosa przeprowadzają kobiety, a jaki mężczyźni?

Panie zgłaszające się do kliniki medycyny plastycznej proszą głównie o usunięcie garbka, zmniejszenie długości, plastykę skrzydełek i korektę opadającego koniuszka.

Preferują zgrabne, małe noski, choć ostatnimi laty doświadczeni chirurdzy plastycy raczej tylko lekko korygują naturalny kształt nosa pacjentki, by nie pozbawić jej swoistego wyrazu i nie upodobnić do innych kobiet.

Na wyraźne życzenie oczywiście otrzymają fotogeniczny nos Jennifer Lopez, ale warto posłuchać rady mądrego lekarza, bo nie każdy kształt będzie pasował do naszej twarzy tworząc spójną i miłą dla oka całość.

Panom w zasadzie nie zmniejsza się znacząco nosów, gdyż straciliby swój męski wygląd. Chirurg plastyczny redukuje garbki, modeluje złamania, prostuje nosy pacjentów.

Warto również dodać, że w wielu przypadkach chirurg plastyczny korzysta z pomocy chirurga laryngologa, by zapewnić pacjentom funkcjonalność, a nie tylko piękno.

 

Jak wygląda operacja przegrody nosowej?

Zabieg korekcji nosa jest jednym z najprostszych i bezproblemowych. Wykonany w renomowanej klinice przez doświadczonego lekarza przyniesie z pewnością oczekiwany efekt, więcej o tym pod linkiem  http://klinikagrzesiak.pl/plastyka-nosa/

Do operacji może być zakwalifikowana każda osoba w dobrym, ogólnym stanie zdrowia. Przeciwskazaniem są poważne choroby nerek, cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia. Lekarz na spotkaniu konsultacyjnym dokładnie opisuje zabieg, zleca potrzebne badania i przeprowadza wywiad zdrowotny.

Operacja przegrody nosowej polega na nacięciu wewnętrznych, a w niektórych przypadkach zewnętrznych warstw nosa przez chirurga plastycznego w celu uzyskania dostępu do struktur kostnych i chrzęstnych. Lekarz modeluje nos, a następnie zaszywa skórę cienkimi nićmi. W przewodach nosowych pacjent ma pozostawione setony, czyli opatrunki zabezpieczające kształt nosa. Na zewnątrz przyklejony jest przez pewien czas plastikowy gips.

Zabieg dokonywany jest w pełnym znieczuleniu, nie sprawia pacjentowi żadnego bólu, a okres rekonwalescencji trwa od siedmiu do dziesięciu dni. Po tym czasie zdejmowane są szwy i wyjmowane setony. Wtedy można już zobaczyć jak wygląda nasz nowy nos, choć do osiągnięcia ostatecznego kształtu musi minąć jeszcze trochę czasu.

Jedynym dyskomfortem po operacji może być zasinienie oczu, chwilowe krwawienie z nosa, przejściowe bóle głowy, ale wszystkie te objawy ustępują po kilku dniach.

 

Ile kosztuje operacja zmniejszenia nosa lub prostowanie nosa?

Kliniki medycyny plastycznej oferujące zabiegi plastyczne nosa nie różnią się cenami znacząco między sobą. Na koszt operacji składa się zwykle wynajęcie i wyposażenie sali operacyjnej, wynagrodzenie personelu oraz samego lekarza prowadzącego. I tu ważny jest dokładnie przemyślany wybór i zwrócenie uwagi na doświadczenie specjalisty, gdyż najlepsi lekarze chirurdzy plastyczni są to osoby przeważnie w średnim wieku, po wieloletnich studiach i szkoleniach. Nie zdarza się, by ceny ich usług były niskie, bo pewny swoich umiejętności specjalista będzie się cenił. Wysoka jakość kosztuje i musimy być tego świadomi.

Niższa cena zabiegu znaleziona w internecie lub na rynku może być spowodowana mniejszym doświadczeniem lekarza plastyka, a co za tym idzie, niestety, obarczona większym ryzykiem dla pacjenta.

Dobrą wiadomością dla osób rozważających operację plastyczną nosa jest możliwość skorzystania z wielu narzędzi finansowych pozwalających na rozłożenie kosztu zabiegu na dogodne raty.

Nigdy bowiem luksus poprawienia urody nie był tak dostępny jak w obecnych czasach.