Ściany tapicerowane na wymiar – wyjątkowy design Twojego mieszkania

tapicerowanie_sciany

Ściany tapicerowane na wymiar to wyjątkowy design jaki możesz stworzyć w swoim domu. Ściany tapicerowane nadają pomieszczeniu unikalny wygląd. Są odważnym wykończeniem ściany. Oprócz walorów estetycznych, wygłuszają też akustykę w pomieszczeniu.

W jakich pomieszczeniach sprawdzają się ściany tapicerowane?

Wykonując ściany tapicerowane na wymiar możemy traktować jako przedłużenie łóżka (wtedy ściany pełnią rolę wezgłowia), bądź jako odrębny element zdobienia ściany. Ściany tapicerowane najczęściej wykonywane są w:

  • sypialniach,
  • salonach,
  • przedpokojach.

Produkcja ścian tapicerowanych na wymiar

Dzięki temu, że ściany tapicerowane wykonujemy na wymiar, istnieje możliwość wyboru zastosowania różnych paneli, różnych jego układów, w różnych kolorach i materiałach. Ściany tego typu najczęściej wykonywane są pod konkretny pomysł, projekt. Jak zostało wcześniej zaznaczone, panele tapicerowane mogą mieć różne kształtu – kwadraty, prostokąty, romby, czy nawet kształt plastrów miodu. Pomysłów jest ogrom. Jeżeli jednak nie możesz zdecydować się na konkretny pomysł, możesz poprosić o doradztwo projektanta wnętrz, bądź nas. Jako, że wykonujemy ściany tapicerowane na wymiar od długiego czasu, mamy doświadczenie i liczne pomysły, które sprawią, że Twój dom będzie miał unikatowy i wyjątkowy design.

Czy ściany tapicerowane są praktyczne? Jakie obicie wybrać?

Obecnie na rynku jest bardzo wiele dostępnych materiałów, które powszechnie używa się do produkcji mebli tapicerowanych, czy też ścian tapicerowanych. Praktycznie wszystkie materiały obiciowe są impregnowane, więc nie ma problemów z utrzymaniem ich w czystości. Tapicerki wykonywane są z materiałów naturalnych (np. skóra naturalna), bądź sztucznych (np. skóra ekologiczna, tzw. eko-skóra). Na obicie ściany tapicerowanej na wymiar możesz również wybrać materiał. Jeżeli chodzi o kwestie użytkowe materiałów, jest dostępna szeroka baza tkanin tzw. Aqua Clean, z których usuniesz nawet ciężkie plamy (np. pisaki, kredki, kawę, wino) za pomocą miękkiej ściereczki i wody. Ściany tapicerowane są praktyczne, łatwe w utrzymaniu, a przede wszystkim nadają pomieszczeniom ciepłego i miłego klimatu.

Sciany tapicerowane na wymiar? Jak najbardziej na tak!

Łatwe w czyszczeniu, możliwość wykonania ich zarówno ze skór naturalnych, skór ekologicznych i innych materiałów obiciowych. Z racji tego, że każdy projekt wykonywany jest na indywidualne zlecenia, istnieje możliwość wykonania w ścianach tapicerowanych specjalnych otworów na gniazdka, kinkiety, kontakty itp.

Funkcjonalnie, wyjątkowo i dla każdego.

Jeśli planujesz w swoim mieszkaniu ścianę tapicerowaną to warto także byś odwiedził stronę: http://uniquesofa.pl/sciany-tapicerowane-na-wymiar/